Debata o administracji z kandydatami na rektora UW

8 czerwca odbędzie się debata z kandydatami na rektora UW. Tym razem dyskusja dotyczyć będzie roli administracji na uniwersytecie. Spotkanie będzie transmitowane online. Pytania można nadsyłać do 7 czerwca.

W wyborach na rektora UW w kadencji 2020-2024 biorą udział: prof. Alojzy Z. Nowak, prof. Paweł Strzelecki oraz prof. Andrzej Tarlecki. Głosowanie odbędzie się 17 czerwca. Pierwsza debata z kandydatami odbyła się 25 maja, dostępna jest na kanale YouTube UW. Druga dotyczyć będzie spraw związanych z uczelnianą administracją. Udział w niej potwierdzili już wszyscy kandydaci.

Debata odbędzie się w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych z zachowaniem reżimu sanitarnego. Spotkanie z kandydatami można będzie oglądać na żywo na kanale YouTube UW oraz bezpośrednio przez stronę główną UW. Transmisja rozpocznie się 8 czerwca o godz. 14.00. Potrwa około 2 godzin.

Prowadzący zadadzą kandydatom 10 pytań dotyczących spraw administracyjnych na Uniwersytecie Warszawskim. Połowa będzie pochodziła od elektorów reprezentujących pracowników NNA (niebędących nauczycielami akademickimi), a połowa z pytań przesłanych przez inne osoby.

Pytania można przesyłać do 7 czerwca do końca dnia poprzez formularz.

Każdy z kandydatów będzie miał 3 minuty na odpowiedź. Na pierwsze pytanie profesorowie odpowiadać będą w kolejności alfabetycznej, a na następne kolejno z przesunięciem o 1. Podczas debaty pytania będą losowane i zadawane przez obecnych na sali kandydatów na senatorów z kurii NNA i samych elektorów.

Debatę poprowadzą Maria Cywińska, dyrektor administracyjna Wydziału Psychologii, Ewa Szkop z Biura Wspomagania Rozwoju oraz Konrad Zawadzki, wicedyrektor Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych – inicjatorzy spotkania.

Źródło >>