[COVID-19] Funkcjonowanie biblioteki

Kategoria: Aktualności COVID-19, Aktualności Sekretariatu ds. studenckich, Aktualności Wydziału

Zgodnie z Zarządzeniem Rektora UW dot.COVID-19 i decyzją Dziekana Wydziału Psychologii UW, Biblioteka Wydziału będzie zamknięta dla użytkowników od dn. 11.03. do dn. 14.04.2020.

W porozumieniu z BUW ulegają przesunięciu terminy :

• ZWROTU książek – od 11.03 do 14.04 na termin do 18.04 2020
  • WYPOŻYCZENIA – wyłączona zostanie opcja zamawiania przez Katalog BUW do 14.04.202
  • REZERWACJA – pozostaje bez zmian.

Przepraszamy za zaistniałe utrudnienia i zachęcamy do korzystania z bogatej oferty zbiorów elektronicznych BUW. Do korzystania ze zbiorów elektronicznych uprawnieni są wszyscy pracownicy, doktoranci, studenci UW posiadający ważne legitymacje z aktywowaną kartą biblioteczną (można ją przedłużyć dzwoniąc do Biblioteki tel. (22) 55 49 723) oraz indywidualnymi hasłami dostępu nadanymi przez BUW.

W przypadku zapomnienia hasła należy osobiście zalogować się w KATALOGU BUW i otworzyć zakładkę ”zapomniałeś hasła?”. Nowe hasło zostanie wygenerowane i przesłane na konto e-mailowe osoby zainteresowanej.

Szczegółowe informacje dotyczące dostępu do baz znajdują się na stronie BUW.

Do dyspozycji czytelników znajdują się pełno tekstowe bazy czasopism psychologicznych oraz bogata oferta e-booków m.in. Kolekcja CUP-książki Cambridge University (ponad 1000 tytułów).

Krótki instruktaż:

1. Wchodzimy na stronę BUW
  2. Otwieramy po prawej stronie „Zasoby online”
  3. Wybieramy e-książki
  4. Zaznaczamy CUP-książki Cambridge Press University
  5. Wybieramy wejście do bazy
  6. Przy „Subject” zaznaczamy Psychology
  7. Zaznaczony, wybrany tytuł podświetla się na niebiesko
  8. Zaczynamy korzystać

Dodatkowych informacji udzielamy telefonicznie (22) 55 49 725 oraz mailowo bibl@psych.uw.edu.pl