Konkurs na stanowisko starszego asystenta (pełny etat dydaktyczny)

Kategoria: Aktualności Wydziału, Oferty pracy na Wydziale Psychologii UW

Dziekan Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza
na stanowisko starszego asystenta
(pełny etat dydaktyczny)

Szukamy osoby, której sprawia przyjemność prowadzenie zajęć, kontakt ze studentami i która jest zainteresowana usprawnianiem procesów dydaktycznych.

Kandydat(ka) na to stanowisko powinien(na) spełniać następujące warunki:

• posiadać stopień naukowy doktora w zakresie psychologii lub w dyscyplinie pokrewnej,
  • posiadać doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu zajęć z zakresu psychologii na wyższej uczelni,
  • posiadać udokumentowane wysokie umiejętności dydaktyczne,
  • spełniać wymagania wynikające z art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. poz. 1668 z późn. zm.).

Mile widziane:

• udokumentowane doświadczenie w organizacji dydaktyki i/lub podnoszeniu jakości kształcenia w szkolnictwie wyższym.

Do zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku będzie należało m. in.:

• prowadzenie zajęć w języku polskim i/lub angielskim,
  • zaangażowanie w rozwój systemu podwyższania standardów nauczania na uczelni, w tym:
    • zdobywanie wiedzy w zakresie jakości kształcenia (dotyczy to zarówno nauczania, jak i organizacji nauczania),
    • wspomaganie innych wykładowców na różne sposoby z użyciem zdobytej wiedzy,
    • inicjowanie aktywności mających na celu rozwój metod podnoszących atrakcyjność i efektywność procesu dydaktycznego.

Oferujemy:

• pracę na najlepszym Wydziale Psychologii w Polsce (kategoria A+, akredytacja PKA, I miejsce w rankingu Perspektyw) od października 2020 r.,
  • pracę w dynamicznie rozwijającym się środowisku naukowym,
  • wsparcie w rozwijaniu umiejętności nauczania.

Kandydaci proszeni są o składanie niżej wymienionych dokumentów do dnia 21 lutego 2020  r. do godz. 12:00 w wersji elektronicznej (wszystkie dokumenty w jednym pliku PDF) na adres dean@psych.uw.edu.pl. W przypadku braku możliwości złożenia dokumentów w wersji elektronicznej, można złożyć je w wersji papierowej na Wydziale Psychologii UW (ul. Stawki 5/7, 00-183 Warszawa, pok. 77):

1. zgłoszenie do konkursu,
  2. wypełniony formularz dla kandydatów na pracowników Wydziału Psychologii UW (dostępny w ogłoszeniu konkursowym na stronie Wydziału: wpuw.ckc.uw.edu.pl w zakładce „oferty i zamówienia”),
  3. kserokopia dyplomu doktorskiego,
  4. dokumenty potwierdzające doświadczenie w prowadzeniu zajęć z psychologii na uczelni wyższej,
  5. dokumenty potwierdzające wysokie umiejętności dydaktyczne (np. ankiety z zajęć),
  6. dokumenty potwierdzające doświadczenie w organizacji dydaktyki i/lub podnoszeniu jakości kształcenia w szkolnictwie wyższym – jeśli są dostępne,
  7. CV,
  8. plany związane z nauczaniem na Wydziale Psychologii UW w przypadku zatrudnienia,
  9. 1 list rekomendacyjny wraz z danymi kontaktowymi do osoby rekomendującej,
  10. Druki dostępne na stronie Biura Spraw Pracowniczych UW (dla kandydata do pracy):
    1. kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
    2. podpisaną informację o przetwarzaniu danych osobowych,
    3. oświadczenie, że Uniwersytet będzie podstawowym miejscem pracy kandydata w przypadku zatrudnienia,
  11. oświadczenie, że kandydat zapoznał się i akceptuje zasady przeprowadzania konkursów na stanowisko nauczyciela, dostępne na stronie internetowej Wydziału (w ogłoszeniu konkursowym na stronie Wydziału: wpuw.ckc.uw.edu.pl w zakładce „oferty i zamówienia”)

Do dnia 29 lutego 2020 r. kandydaci będą powiadomieni o zaproszeniu (lub nie) do kolejnego etapu rekrutacji, którym jest rozmowa kwalifikacyjna. Dodatkowo zaproszeni kandydaci mogą zostać poproszeni o wygłoszenie maksymalnie godzinnego wykładu z wybranego przez siebie tematu z zakresu problematyki objętej konkursem. Wykład będzie otwarty dla wszystkich zainteresowanych członków społeczności Wydziału. Dokładny termin wygłoszenia wykładu zostanie uzgodniony drogą elektroniczną. Rozmowy (i ewentualne wykłady) odbędą się w dniach 02-20 marca 2020 r. Kandydaci otrzymają informację o wyniku postępowania konkursowego do dnia 31 marca 2020 r. Kandydaci zostaną powiadomieni o zaproszeniu na rozmowę oraz o wyniku postępowania drogą elektroniczną na podany przez nich w aplikacji adres email. Wydział nie zwraca kosztów dojazdu i zakwaterowania.

Konkurs jest pierwszym etapem określonej w Statucie UW procedury zatrudniania na stanowisku nauczyciela akademickiego, a jego pozytywne rozstrzygnięcie stanowi podstawę do dalszego postępowania.

Zgodnie z informacją o przetwarzaniu danych osobowych, w zgłoszeniu do konkursu należy umieścić odpowiedni dopisek, np: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w niniejszej aplikacji, przez Uniwersytet Warszawski, z siedzibą przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, 00-927 Warszawa, w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji oraz wybrania pracownika i zawarcia umowy o pracę na Uniwersytecie Warszawskim. Zostałem/-am poinformowany/-a o moich prawach i obowiązkach. Przyjmuję do wiadomości, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne.”