SKN Dialog zaprasza na wykład „Relacja terapeutyczna w terapii schematów”

SKN Dialog zaprasza na otwarty wykład „Relacja terapeutyczna w terapii schematów”. Spotkanie jest częścią cyklu comiesięcznych wykładów i warsztatów poświęconych terapii schematów prowadzonych przez specjalistów w swojej dziedzinie. Celem cyklu jest stworzenie przestrzeni do rozwoju umiejętności oraz zgłębiania wiedzy z zakresu podejść trzeciej fali terapii poznawczo-behawioralnej.

 

Opis wystąpienia:

Terapia schematu to podejście o potwierdzonej wynikami badań skuteczności w leczeniu przewlekłych problemów, takich jak zaburzenia osobowości czy nawracające zaburzenia nastroju. Ma też wyraźnie niższy na tle innych nurtów terapeutycznych odsetek tzw. „drop-outów”, czyli sytuacji, w której osoba rozpoczynająca terapię decyduje się przerwać ją przed zakończeniem. Jednym z ważnych elementów terapii schematu, który pomaga zarówno osiągnąć cel, jak i dotrwać do końca procesu terapii, jest specyficzny sposób budowania relacji terapeutycznej. Uczestnicy wykładu będą mieli okazję poznać rolę terapeuty oraz specyficzne dla terapii schematu spojrzenie na relację.

O prowadzącym:

Przemysław Mućko – psycholog i psychoterapeuta pracujący w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej oraz terapii schematu. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie psychoterapeutyczne i szkoleniowe. Specjalizuje się w terapii traumy oraz w terapii zaburzeń osobowości. Prowadzi bloga „Psychowiedza”, za pośrednictwem którego popularyzuje praktyczną wiedzę z zakresu terapii schematu.

Termin i miejsce: 

13.01.2020r. godz. 19:30 – 21:00

Wydział Psychologii UW, s. 408

Zapisy:

Wstęp wolny 


Data publikacji: 07 stycznia 2020