Olga Tokarczuk odbiera Nobla – świętujmy razem!

Olga Tokarczuk odbiera Nobla – świętujmy razem!

Już 10 grudnia Olga Tokarczuk odbierze w Sztokholmie Literacką Nagrodę Nobla. To wyjątkowy moment dla społeczności Wydziału Psychologii UW. Tego dnia spotkajmy się o 15:15 w auli i bądźmy razem z Nią, z absolwentką naszego Wydziału.

 

Nudziliście się w szkole na lekcjach polskiego? Przyjdźcie i zobaczcie, że może być inaczej!
Nie nudziliście się w szkole na lekcjach polskiego? Przyjdźcie i zobaczcie, że może być jeszcze ciekawiej, niż się Wam wydawało!
Wiecie czym jest dla Was Wydział Psychologii? Posłuchajcie czym był dla Olgi Tokarczuk!

 

Wydarzenie rozpoczniemy od warsztatów pt. Olga Tokarczuk w Sztokholmie, a „Profesor Andrews w Warszawie” na Wydziale Psychologii UW – interdyscyplinarne czytanie opowiadania Olgi Tokarczuk*, które poprowadzą Iwona Kołodziejek i Agata Patalas ze Szkoły Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego.

Ponadto częścią programu będzie KONKURS z nagrodami w postaci książek Olgi Tokarczuk ze świeżo zdobytymi autografami! Warto mieć również w zanadrzu cytaty** z książek Olgi Tokarczuk, dotyczące Wydziału, psychologów i psychologii, ale sam dobry humor i ciekawość też wystarczą :) Wydarzenie zakończymy streamingiem ceremonii wręczenia Nagród Nobla w Sztokholmie.

Przewidziany jest również drobny poczęstunek.

Zapraszamy wszystkich studentów, absolwentów, pracowników i przyjaciół Wydziału!

*Jeżeli chciałbyś/chciałabyś wziąć aktywny udział w wydarzeniu i tym samym zwiększyć swoje szanse na wygraną w konkursie, zapoznaj się z wyżej wspomnianym opowiadaniem – można je przeczytać tu: https://www.tygodnikpowszechny.pl/profesor-andrews-w-warszawie-160666
**Przynosząc ze sobą cytat lub fragment odnoszący się do naszego wydziału lub do psychologii w ogóle również zwiększasz swoją szansę na wygraną!

—————-
Iwona Kołodziejek – doktor nauk humanistycznych, wykładowczyni i tutorka w Szkole Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. Współautorka książki: „Klasa szkolna – przestrzeń działania nauczyciela polonisty” (Kraków 2013).

Agata Patalas – polonistka, nauczycielka i wychowawczyni w kilku liceach. Obecnie wykładowczyni dydaktyki literatury, kompetencji wychowawczych oraz tutorka w Szkole Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. Doktorantka w Pracowni Innowacji Dydaktycznych w Instytucie Filologii Polskiej UAM.

 

Wydarzenie na Facebooku >>


Data publikacji: 03 grudnia 2019