IX miedzynarodowa konferencja Aspects of neuroscience

 

Aspects of neuroscience jest coroczną konferencją naukową organizowaną na Uniwersytecie Warszawskim przez studentki i studentów związanych ze Studenckim Kołem Naukowym Neurobiologii UW.

Wydarzenie łączący ze sobą sympatyków neuronauki z różnych obszarów. Są wśród nas studenci i naukowcy nauk przyrodniczych, ale i humanistycznych, co podkreśla jak bardzo interdyscyplinarny charakter ma nasza inicjatywa.

IX Konferencja Aspects of neuroscience , która odbędzie się 22-24 listopada 2019 będzie największym w tym roku wydarzeniem w Polsce, związanym z neuronauką. Konferencja skupia przedstawicieli świata nauki: studentów, doktorantów, naukowców oraz gości honorowych z całej Europy, którzy wygłoszą specjalne wykłady dla uczestników.

W tym roku mamy przyjemność gościć naukowców z tak prestiżowych uczelni jak Imperial College London czy University of Lisbon, reprezentujących takie dziedziny nauki jak psychiatria, neurofizjologia czy psychologia.  Konferencja zgodnie z tradycją została podzielona na cztery bloki tematyczne: Neurobiology, Clinical, Cognitive oraz Computional.

Celem konferencji jest popularyzacja Neuronauki, integracja polskich studentów i naukowców z różnych dziedzin. Poszerzanie horyzontów oraz kompetencji młodych ludzi zainteresowanych neuronauką, umożliwiając im zdobycie wiedzy nie tylko teoretycznej, ale i praktycznej, a przede wszystkim nawiązanie nowych kontaktów.

Prócz wysłuchania wykładów naszych gości honorowych oraz wzięcia udziału w warsztatach, na naszym wydarzeniu studenci mają okazje przedstawić wyniki swoich badań szerszemu gronu odbiorców w trakcie sesji plakatowej, w trakcie której Rada Naukowa wybierze najbardziej interesujące prace, które zostaną nagrodzone. Naszym zdaniem ma to kluczowy charakter, jeżeli chodzi o rozwój młodych ludzi zajmujących się nauką. Aktywny student to idealny kandydat do współpracy naukowej dla wielu gości naszej konferencji oraz członków Rady Naukowej.

Oficjalna strona konferencji >>


Data publikacji: 28 sierpnia 2019