Rekrutacja do programu “Mentor” ESN UW

Drodzy Studenci, 

zachęcamy Was do wzięcia udziału w naszym programie “Mentor”! 
Jest to niepowtarzalna okazja na przeżycie niesamowitego doświadczenia; podszlifowanie języka, poznanie ludzi z całego świata i naprawdę super zabawę! “Mentor” jest programem umożliwiającym szybszą asymilację i integrację studentów zagranicznych na Uniwersytecie Warszawskim. Każdy z uczestników wymiany międzynarodowej otrzymuje swojego opiekuna – tzw. Mentora, który pomaga mu w zakwaterowaniu się w akademiku lub mieszkaniu, wprowadza kolegę/koleżankę z zagranicy w życie studenckie na naszej uczelni, daje wskazówki odnośnie przedmiotów, zaliczeń i projektów, a także opowiada, co właściwie można robić w Warszawie lub dokąd warto wyskoczyć na weekend na dłuższą wycieczkę po Polsce. 
 
Erasmusi często w pierwszych dniach swojego pobytu w Warszawie są zagubieni, mają małe pojęcie na temat Polski, języka oraz potrzebują kogoś kto odbierze ich z lotniska lub dworca, pomoże kupić bilet miesięczny, oprowadzi po mieście, pokaże ciekawe miejsca itp. 
 
Nie załamuj się liczbą obowiązków! Twoja rola polega na pomocy w tłumaczeniu i wspieraniu Twojego podopiecznego. Uczestnictwo w programie nie zobowiązuje do całodobowej opieki – wszyscy wspierają się nawzajem, więc zawsze możesz liczyć na czyjąś pomoc, np. na specjalnej facebookowej grupie dla Mentorów. Najważniejsze podczas całego okresu bycia Mentorem jest to, aby mieć ze sobą stały kontakt i aby „Twój” Erasmus zawsze mógł na Ciebie liczyć. 
 
Jeśli więc: 
● jesteś studentem/studentką lub absolwentem/absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, 
● lubisz przebywać wśród ludzi z zagranicy, jesteś osobą energiczną, godną zaufania oraz zaradną, która nie boi się przełamywać barier językowych, 
● uważasz, że nie ma lepszego sposobu na doskonalenie języka jak rozmowa z native’m, 
 
Nie wahaj się i aplikuj już teraz! Wypełnij formularz: https://forms.gle/Z282R4WofMSSCcY68 
W razie wątpliwości, pisz śmiało do: mentor.uw@esn.pl

 
image.png

Data publikacji: 12 lipca 2019