Psychologowie dla klimatu

Informujemy, że Rada Wydziału Psychologii UW uchwaliła deklarację w sprawie zmian klimatu na Ziemi. Psychologowie wzywają do uznania konsensusu naukowego oraz uznania pilności i powagi sytuacji. Jako naukowcy chcemy podjąć działania, których celem będzie edukacja, szerzenie świadomości zagrożeń wynikających z postępującego kryzysu klimatycznego oraz podjęcie dyskusji na ten temat na Uniwersytecie Warszawskim.

Jest to problem systemowy, który wymaga rozwiązań nie tylko na poziomie środowiska, ale również na poziomie kultury i polityki. Jego skutki w najbliższych latach obejmą zarówno struktury życia społecznego, jak i zdrowie psychiczne ludzi. Skuteczne zapobieganie kryzysowi klimatycznemu jest powiązane z postawami i zachowaniami. Dlatego ważna jest rola psychologii w znajdowaniu rozwiązań.

Link do uchwały >>

Kontakt dla mediów