Laureaci konkursu Miniatura 2

Ogłoszono wyniki konkursu NCN Miniatura 2. Laureatami zostało ośmiu naukowców z UW, wśród których znaleźli się dr Agata Trzcińska (projekt „Wpływ aktywacji idei pieniądza na samooceny dokonywane przez dzieci w wieku przedszkolnym)i dr Jerzy Wojciechowski (projekt „Wykrywanie skrywanych informacji za pomocą analizy aktywności bioelektrycznej mózgu – rola pobudzenia emocjonalnego”).

Środki przyznawane w ramach konkursu Miniatura 2 mogą służyć realizacji pojedynczego działania naukowego. Grant można przeznaczyć m.in. na kwerendę, badania pilotażowe i udział w konferencji.

W ramach drugiej edycji konkursu ogłoszono listę 94 laureatów. Na dofinansowanie ich badań przeznaczono łącznie prawie 3,45 miliona złotych. Największa pula środków przyznana została wnioskodawcom z grupy nauk o życiu. Dwie pozostałe kategorie, w ramach których można było ubiegać się o dofinansowanie, to nauki ścisłe i techniczne oraz nauki humanistyczne, społeczne i o sztuce.

Pełna lista rankingowa konkursu Miniatura 2 dostępna jest na stronie internetowej NCN.

Pełen komunikat na stronie UW >>

Data publikacji: 10 października 2018