Laureaci konkursu Miniatura 2
10 października 2018

Ogłoszono wyniki konkursu NCN Miniatura 2. Laureatami zostało ośmiu naukowców z UW, wśród których znaleźli się dr Agata Trzcińska (projekt „Wpływ aktywacji idei pieniądza na samooceny dokonywane przez dzieci w wieku przedszkolnym)i dr Jerzy Wojciechowski (projekt „Wykrywanie skrywanych informacji za pomocą analizy aktywności bioelektrycznej mózgu – rola pobudzenia emocjonalnego”).

Środki przyznawane w ramach konkursu Miniatura 2 mogą służyć realizacji pojedynczego działania naukowego. Grant można przeznaczyć m.in. na kwerendę, badania pilotażowe i udział w konferencji.

W ramach drugiej edycji konkursu ogłoszono listę 94 laureatów. Na dofinansowanie ich badań przeznaczono łącznie prawie 3,45 miliona złotych. Największa pula środków przyznana została wnioskodawcom z grupy nauk o życiu. Dwie pozostałe kategorie, w ramach których można było ubiegać się o dofinansowanie, to nauki ścisłe i techniczne oraz nauki humanistyczne, społeczne i o sztuce.

Pełna lista rankingowa konkursu Miniatura 2 dostępna jest na stronie internetowej NCN.

Pełen komunikat na stronie UW >>

Oświadczenie w sprawie nieuprawnionego wykorzystania adresów mailowych przez Pogotowie Statystyczne

Jeden z pracowników Pogotowia Statystycznego – były praktykant Uniwersytetu Warszawskiego w trakcie odbywania praktyk pozyskał adresy mailowe z Uniwersyteckiego Systemu Obsługi Studiów i w dniu 6 października 2018 r. w sposób nieuprawniony wykorzystał je do wysłania wiadomości z niezamówioną informacją marketingową o pomocy w analizie statystycznej i metodologii badań. Wiadomość została wysłana z adresu: pogotowieteam@gmail.com.

Adresy mailowe mogą zostać wykorzystane i udostępnione innym nieuprawnionym osobom. Pozyskanie przez Pogotowie Statystyczne adresów mailowych może także skutkować wysyłką niezamówionych informacji handlowych i marketingowych.

W trosce o dane uprzejmie informujemy, iż zażądaliśmy od nadawcy maila niewykorzystywania uzyskanych adresów mailowych w sposób sprzeczny z przepisami prawa oraz natychmiastowe usunięcie pozyskanej w sposób bezprawny listy adresów mailowych, a także wszystkich istniejących ich kopii.

Fakt ten został również zgłoszony do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Na Uniwersytecie Warszawskim został wyznaczony Inspektor Ochrony Danych (IOD), z którym mogą się Państwo skontaktować w sprawach dotyczących Państwa danych osobowych. Z IOD można się skontaktować wysyłając maila na adres: iod@adm.uw.edu.pl

Za zaistniałą sytuację pragniemy Państwa serdecznie przeprosić i poinformować, iż podjęliśmy już stosowne działania, by podobna sytuacja nie miała miejsca w przyszłości, m.in. regularnie przypominamy pracownikom zadania i obowiązki wynikające z przepisów ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, a także zwracamy ich uwagę, by kontrolować zawartość pozyskiwanych danych osobowych w szczególności przez praktykantów UW.