II Konferencja „Praktyczne aspekty pracy terapeutycznej. Lęk, frustracja, fascynacja. Leczenie psychozy z perspektywy pacjenta, psychoterapeuty i instytucji.”

Serdecznie zapraszamy na II konferencję z cyklu: 

Praktyczne aspekty pracy psychoterapeutycznej. Lęk, frustracja, fascynacja. Leczenie psychozy z perspektywy pacjenta, psychoterapeuty i instytucji.” 

 

Konferencja odbędzie się 29 września 2018 roku w godzinach 10:00-19:00 (rejestracja od godz. 9:00) w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Dobrej 56/66 w Warszawie. Organizatorami są Ośrodek Psychoterapii i Psychiatrii PSYCHE PLUS, Polskie Towarzystwo na rzecz Psychologicznego i Społecznego Podejścia do PsychozInstytut Analizy Grupowej Rasztów oraz Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

W tym roku prelegentami będą: Brian Martindale, psychiatra, psychoanalityk, superwizor, zawodowo związany z ISPS i EFPP oraz Katarzyna Wrzesień, specjalista psychiatra, psychoterapeuta i superwizor SNP PTP, specjalista terapii środowiskowej oraz analityk grupowy i superwizor IAG Rasztów.

W planach uwzględniono superwizję materiału klinicznego oraz dyskusje panelowe z udziałem zarówno specjalistów w obszarze zdrowie psychicznego, jak i ekspertów przez doświadczenie.

Program II Konferencji obejmuje:

  • Wykład Briana Martindale’a – brytyjskiego psychoanalityka, psychiatry, superwizora, zawodowo związanego z ISPS i EFPP – który będzie dotyczył perspektywy pracy superwizorskiej z osobami i instytucjami.
  • Wykład Katarzyny Wrzesień – lekarza psychiatry, psychoterapeuty i superwizora SNP PTP, specjalisty terapii środowiskowej, analityka grupowego i superwizora IAG Rasztów – który będzie dotyczył doświadczenia terapeutycznego w kontekście kierowania instytucją.
  • Superwizję przeprowadzoną przez Briana Martindale’a, która będzie dotyczyła dwóch przedstawionych procesów pracy klinicznej.
  • Demonstrację dwóch przypadków klinicznych, których superwizję na forum plenarnym poprowadzi Brian Martindale.
  • Dwie dyskusje panelowe, w których swoje myśli na temat „Doświadczenie psychoterapii – kontekst indywidualny i instytucjonalny” przedstawią zarówno eksperci przez doświadczenie jak i specjaliści pracujący w obszarze zdrowia psychicznego.
  • Konferencję zakończy występ teatru Playback.

 

Szczegóły dotyczące harmonogramu oraz płatności znajdują się pod linkiem >>


Data publikacji: 20 czerwca 2018