PROspołeczni – letnia akademia przedsiębiorczości społecznej

Masz pomysł na projekt z zakresu przedsiębiorczości społecznej i studiujesz lub pracujesz na Uniwersytecie Warszawskim lub Warszawskim Uniwersytecie Medycznym? Jeśli szukasz możliwości jego realizacji i wsparcia merytorycznego, zapraszamy do udziału w letniej akademii przedsiębiorczości społecznej PROspołeczni!

Letnia akademia przedsiębiorczości społecznej PROspołeczni to inicjatywa, która pokazuje, jakie możliwości daje działanie w projektach społecznych i jak połączyć je z zyskownym działaniem biznesowym. Chcemy aktywizować osoby działające społecznie, realizujące działania realnie zmieniające otoczenie i wesprzeć je merytorycznie w ich pracy.

▶ DLA KOGO?
Do udziału w akademii zapraszamy tych wszystkich, którzy chcieliby rozwijać swoje projekty w perspektywie biznesu zaangażowanego społecznie, ale nie mają jeszcze konkretnych planów i potrzebują pomocy merytorycznej.

Podczas tygodniowego wyjazdu szkoleniowo-integracyjnego uczestnicy będą pracować nad profesjonalizacją swoich projektów – wszystko pod okiem specjalistów i mentorów. W ich urzeczywistnieniu uczestników będą wspierać eksperci, którzy pomogą zdobyć im konkretne narzędzia i wiedzę biznesową niezbędne do stworzenia własnej firmy i biznesowej realizacji projektu.

Program jest przeznaczony dla studentów, doktorantów oraz pracowników Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a także absolwentów obu uczelni – do 2 lat od uzyskania dyplomu.

▶ NAGRODY
Dla zespołu, który uzyska najwyższe oceny jury podczas finałowej prezentacji przewidzieliśmy grant w wysokości 10 000 zł na rozwój zwycięskiej inicjatywy społecznej.

Ponadto uczestnicy będą mogli starać się o udział w gali European Venture Philanthropy Association, która odbędzie się w listopadzie 2018 roku w Warszawie. Podczas gali będą mieli oni możliwość prezentacji swojego projektu przed ekspertami z zakresu przedsiębiorczości społecznego z całej Europy oraz ubiegać się o grant pozwalający na dofinansowanie swoich działań. (więcej o EVPA: https://evpa.eu.com/)

▶ KIEDY?
Obóz odbędzie się w dniach od 16 do 22 września 2018 roku w Chęcinach.

▶ WARUNKI UCZESTNICTWA
Uczestnictwo w programie jest bezpłatne. Do udziału w akademii można zgłaszać się indywidualnie lub w zespołach dwuosobowych. Spośród zgłoszeń wyłonimy 10 projektów finałowych, których autorzy zostaną zaproszeni do udziału w tygodniowym wyjeździe szkoleniowym.

▶ JAK APLIKOWAĆ?
Formularz aplikacyjny zostanie udostępniony na wydarzeniu 4 czerwca o godz. 20:00. Na aplikacje czekamy do 30 czerwca 2018 roku. Spośród otrzymanych zgłoszeń wybierzemy 10 projektów (w sumie maksymalnie 20 osób).

▶ ORGANIZATORZY
Program PROspołeczni – letnia akademia przedsiębiorczości społecznej jest realizowany przez zespół Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu UW. Projekt jest finansowany ze środków programu UW: inicjatywy dla otoczenia, działającego w ramach programu Santander Universidades, który jest realizowany w Polsce przez Bank Zachodni WBK.

WYDARZENIE NA FACEBOOK’u >>

Data publikacji: 06 czerwca 2018