Reza Sadr laureatem prestiżowego konkursu Interstudent 2017

Reza Sadr laureatem prestiżowego konkursu Interstudent 2017

Z przyjemnością informujemy, że Seyed Mohammadreza Sadr (Reza), student Warsaw International Studies in Psychology otrzymał prestiżową nagrodę w ramach konkursu Interstudent 2017. Reza Sadr został wyróżniony w kategorii „studia magisterskie”.

Gala Konkursu Interstudent 2017 we Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach zakończyła pierwszy dzień Konferencji Studenci Zagraniczni w Polsce 2017. Zwycięzcom Konkursu – Interstudentom 2017 – statuetki wręczył Jarosław Gowin, wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Reza Sadr przyjechał do Polski w 2013 roku. Od tej pory reprezentował Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego na prestiżowych konferencjach – między innymi International Conference on Time Perspective. Jest znany z zaangażowania w działalność kulturalną i charytatywną.

Zdecydowałem się na podjęcie studiów w Polsce ze względu na wysoki standard szkolnictwa oraz bogate dziedzictwo kulturowe. Interesując się nauką, poezją, teatrem oraz filmem, jeszcze w Iranie słyszałem o wielu znanych Polakach. Kiedy porównywałem różne programy studiów psychologii, natknąłem się na informację o Uniwersytecie Warszawskim, renomowanej uczelni oferującej wyjątkowy program Międzynarodowych Studiów Psychologii prowadzony w języku angielskim – mówi Reza Sadr.

Dzięki wspaniałym, ciepłym i gościnnym ludziom już od pierwszych dni pobytu w Polsce czułem się jak w moim ojczystym kraju. Ekonomiczne życie, wysoki poziom bezpieczeństwa osobistego oraz stabilność państwa, to kolejne istotne czynniki, które gwarantują spokojną atmosferę i stwarzają dobre warunki do studiowania tutaj. Obok zajęć akademickich uczestniczę w licznych przedsięwzięciach studenckich, imprezach sportowych, festiwalach z dziedziny kultury i sztuki, konferencjach naukowych, gdzie spotykam interesujących ludzi otwartych na dzielenie się pomysłami. Inspirujący, pełni pasji i zaangażowania nauczyciele akademiccy, dobra atmosfera wśród studentów z różnych kultur, jak i sposobności do prowadzenia przeze mnie badań naukowych na uniwersytecie, stwarzają idealne warunki do samorozwoju. W przyszłości planuję połączyć obecnie zdobywaną wiedzę wraz z moim wcześniejszym wyuczonym zawodem inżyniera; zamierzam wyspecjalizować się w kierunku psychologii neuropoznawczej, w celu wykorzystania rzeczywistości wirtualnej do rehabilitacji neuropsychologicznej – napisał o sobie Reza na potrzeby startu w Konkursie. Te słowa ostatecznie przekonały głosujących do poparcia jego kandydatury.

Konkurs został zorganizowany pod honorowym patronatem prof. Jana Szmidta, przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Oceny kandydatur dokonała Kapituła w składzie: prof. Marek Tukiendorf, rektor Politechniki Opolskiej, przewodniczący Komisji ds. Współpracy Miedzynarodowej KRASP, prof. Stanisław Kistryn, prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, Michał Gajda, przewodniczący Krajowej Reprezentacji Doktorantów oraz Tomasz Tokarski, przewodniczący Parlamentu Studentów RP.

Serdecznie gratulujemy nagrody!

 

 


Data publikacji: 01 marca 2017