200 lat UW

1

Uniwersytet Warszawski ma już 200 lat – od dawna jest też liderem wśród polskich uczelni. Nieustannie rozwija się i czynnie uczestniczy w międzynarodowym życiu naukowym. Co roku przyciąga najzdolniejszych młodych ludzi, którzy wchodząc w poczet studentów mają możliwość rozwijać swoje zainteresowania i poszerzać horyzonty wiedzy z różnych dziedzin nauki.

Aby uczcić dwusetną rocznicę utworzenia Uniwersytetu Warszawskiego przez cały rok organizowane były huczne obchody naszego wspólnego święta, które swój finał miało 19 listopada 2016 roku. Wspólnymi siłami wszystkich wydziałów i jednostek składających się na społeczność Uniwersytetu zorganizowaliśmy szereg wydarzeń. Wśród licznych atrakcji jubileuszowych znalazła się m.in. wystawa egzotycznych roślin w Ogrodzie Botanicznym, wykłady prowadzone przez naszych naukowców np. o neurokognitywistyce czy naturze wszechświata, warsztaty dotyczące komunikacji interpersonalnej albo zastosowania filozofii w codziennym życiu, wiele koncertów i spektakli teatralnych.

 Nowa_kafelek_wydarzenia_Fot_M_Kazmierczak31fot. M. BogackiJubileusz_Fot_M_Kaźmierczak2

Najważniejszym aspektem Jubileuszu Dwustulecia była jego otwartość – każdy, nie tylko studenci, mogli w nich uczestniczyć.

Oficjalna strona obchodów www.uw200.uw.edu.pl.


Data publikacji: 19 listopada 2016